Robootika ring

Kellele:  10-17 aastastele
Millal:    1. grupp – algajad – E, T kaks korda nädalas, kokku 6 õppetundi,
2. grupp – K, N kaks korda nädalas, kokku 6 õppetundi,
Hind:     kuni 19. eluaastani  25€ kuu
Vabad kohad: 1. grupp  JAH /   2. grupp  JAH
Õpetaja: 
Enn Liivrand  ( 1. ja 2. grupp ) Nurme 40
Kontakt: tel 6701230; e-kiri arvutiklubi ät nnm.edu.ee

 Õpilaste vastuvõtt toimub internetipõhiselt VEMI.EE keskkonna kaudu.

Tunniplaan:  

  1. grupp E, T kell 15.30-17.45
  2. grupp K, N kell 15.30-17.45

Tunnid toimuvad Nurme 40  2. korrus ruum 13


Robootika huviringis  tutvume robotite ehitamise ja nende programmeerimisega. Robootikaringi eesmärk on tõsta laste huvi matemaatika ja tehnika vastu juba varases koolieas ning toetada tehnikahuviliste laste arengut. Lastele suunatud robootikategevuses on üheks oluliseks väljundiks robootika kui interaktiivse vahendi kasutamine loogilise mõtlemise ja loovuse arendamisel.

Õpime tundma elektrotehnika, elektroonika, robootika ja füüsika põhitõdesid. Praktiliste ülesannete lahendamisel kasutame Lego Mindstorms NXT ja EV3 robotikomplekte, mille kasutamine on lihtne ja kiiresti omandatav. Robotite ehitamine ja programmeerimine annab õpilaste parema arusaamise info- ja kommunikatsioonitehnoloogiast, luues soodsa baasi loodusainete omandamiseks. Ühtlasi soodustab see loovuse ja innovaatilisuse arengut ning suurendab õpilaste meeskonnatöö oskusi. Robootika ringi eesmärgiks on osalemine robotivõistlustel ROBOTEX ja First Lego League. Rahvusvahelistele võistlustele pääsevad osalema ainult parimad ja selleks tuleb õppeaasta jooksul palju vaeva näha. Heade tulemusteni viib regulaarne treening nagu spordis ikka.

Robootika ring külastab põnevaid kohti ka väljaspool meie maja. Oleme külastanud ITkolledzit avatud uste päeval ja osalenud minisumo robotite töötoas. Eelmise õppeaasta lõpetasime arvutimuuseumi külastusega Tallinnas.

Robootika ring on pidevas arengus. Koostöös Nõmme gümnaasiumi robotihuviliste noortega osales NNM 2015. aasta suvel taevarobotite katsetuses Raplas. Taevarobotid viis 33 km kõrgusele Maa stratosfääri ilmastikuuuringute õhupall. Meie ülesandeks oli vastu võtta taevarobotitelt saadetavad andmed. Sellest projektist lähemalt loe siit … . Taevaroboti pildistatud galeriid saab näha Nõmme Gümnaasiumi veebis tng.tln.edu.ee galerii – 2014-2015.

TNNM uue maja valmimisel septembris 2018 alustab tegevust kosmoserobootika huviring koos kosmoseside ja täheteaduse ringiga. Ettevalmistused juba käivad.

Ainekava